Aldona Piaskowska

Aldona Piaskowska – pochodzi z Karsiboru, mieszka w Kłębowcu, pełni od lat funkcję sołtysa, jest radną Rady Gminy, działa w Kole Gospodyń Wiejskich.

W 2008 r. ruszył w Kłębowcu Pierwszy Festiwal Potraw. Przyjechało osiem kół gospodyń wiejskich z tej samej gminy. Raz w roku gospodynie uczestniczą w szczecińskich Dniach Dziedzictwa Kulturalnego, e mają na swoim koncie pierwsze miejsce za produkt tradycyjny – czarmun z czarnej porzeczki z cynamonem.

W 2010 roku Aldona Piaskowska wzięła na siebie organizację Trzeciego Zachodniopomorskiego Kongresu Odnowy Wsi, który odbył się w Ośrodku Jeździeckim w Kołatniku. Sala miała typowo wiejski wystrój, była ustrojona dożynkowymi wieńcami. Pomagały jej kobiety ze wsi.

Od 2010 r. dorocznie, w maju, uczestniczy w Ogólnopolskich Spotkaniach Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich w Marózie. Kolejny projekt miał zupełnie inny charakter. W Kłębowcu jest stary, osiemnastowieczny cmentarz ewangelicki, wpisany w 1985 roku przez wojewódzkiego konserwatora do rejestru zabytków. Trzeba było go uporządkować. Wyciąć stare drzewa, podnieść krzyże. Zaktywizowała do pracy pół wsi.

Tyle jest w gminie wydarzeń, spotkań z ludźmi i pomysłów, że raz zgłosiła na swojej komisji w radzie potrzebę wydawania gminnej gazetki. Powstały „Wieści Gminne”, które redaguje Aldona Piaskowska.

Aktywizuje innych do działań kulturalnych, społecznych, artystycznych nie namawiając, lecz dając przykład - sama bierze aktywny udziała w działaniach twórczych, za jej przykładem idą chętnie inni.