Manifest KOT-a

Jesteśmy niezależnymi ludźmi, których łączy potrzeba tworzenia.

Chcemy inspirować siebie i innych. Cenimy wolność, ale rozumiemy potrzebę współpracy: osobno możemy dużo, razem możemy wszystko. Mamy różne cele, których wspólnym mianownikiem jest rozwój. Artystyczny, duchowy, społeczny… Wierzymy, że możemy (i powinniśmy!) kształtować rzeczywistość, zarówno lokalnie, jak i globalnie. Czujemy, że nie możemy tak po prostu przejść przez życie, nie zostawiając po sobie śladu. Czy myślisz podobnie?

Jeśli tak, prawdopodobnie jesteś kotem! Klub Otwartej Twórczości powstał właśnie z myślą o Tobie! Szukamy ludzi otwartych, ale niezależnych. Pełnych energii, która nie zawsze znajduje ujście – szczególnie w małych, hermetycznych społecznościach. Żeby czegoś dokonać, trzeba trafić na odpowiednie osoby. KOT ma w tym pomóc. Bez zbędnej ideologii i bez polityki… po prostu chcemy tworzyć!

Koty są znane z niezależności – robią to, na co mają ochotę. Klub Otwartej Twórczości ma uwolnić kreatywność, nie odbierając przy okazji radości z działania na własny rachunek. Przyłączając się do KOT-a, nie tracisz wolności, a jedynie zyskujesz wsparcie. Możesz też wesprzeć innych. Czasem drobny gest potrafi dużo zmienić… Mamy nadzieję, że będziemy się wzajemnie „nakręcać” do działania. Jak często rezygnowałaś/eś ze świetnego pomysłu, pozostawiony sam sobie? Ile razy machałaś/eś na wszystko ręką, wiedząc, że „i tak nic z tego nie

wyjdzie”? Dotyczy to zarówno indywidualnych planów twórczych, jak i pomysłów na pobudzenie lokalnej społeczności. Wszyscy borykamy się z podobnymi problemami: brak funduszy, brak siły przebicia… czasem można mieć tego wszystkiego dosyć. Czy to znaczy, że powinniśmy po prostu dać sobie spokój?

Wykluczone! Jeśli czytasz tę wiadomość, najprawdopodobniej dałaś/eś się już poznać z dobrej strony. Posiadasz najcenniejszy dar – umiejętność tworzenia. Rysujesz, rzeźbisz, a może po prostu jesteś sprawnym organizatorem. Najwyższy czas, żeby połączyć siły i zwielokrotnić własne możliwości. Takich jak Ty jest całkiem sporo.

Czasem są bliżej, niż przypuszczasz… Pozwól się odnaleźć i poszukaj innych!

Planujemy założenie stowarzyszenia, dzięki czemu zyskamy osobowość prawną. Stworzy to możliwość pozyskiwania funduszy i pozwoli realizować nasze (czyli również Twoje) pomysły. Zamierzamy nawiązywać współpracę z organizacjami z całej Polski (a może i całego świata), co zwiększy nasz zasięg oddziaływania, ale będzie także wspaniałą przygodą dla każdego sympatyka i współpracownika KOT-a. Wiemy, że chcesz robić „coś więcej” – inaczej nie dotarłby do Ciebie ten list.

Świetnie to rozumiemy i liczymy na to, że pomożemy sobie nawzajem. To dopiero początek drogi. Przed nami mnóstwo pracy. Jesteśmy jednak dobrej myśli, ponieważ wiemy, że ostatecznie robimy to wszystko dla siebie. Współpracując z KOT-em, nie sprzedajesz nikomu duszy.

Wszystko, co zrobisz, pozostanie Twoją zasługą. Jednocześnie zyskasz wsparcie, które może okazać się bezcenne. Chcesz kreować rzeczywistość? Rób to razem z KOT-em!

Miau!